Įvykiai

IX Tarptautinis rusų kultūros ir meno festivalis
 


Aprašymas:
 

Kauno miesto žiūrovams ir klausytojams jau devintus metus iš eilės tarptautinio rusų kultūros ir meno festivalio metu pristatomi ne tik žymūs Rusijos dailės ir muzikos meistrai, bet ir menininkai iš kitų kaimyninių šalių – Latvijos, Čekijos bei Ukrainos. Festivalis siekia supažindinti su klasikine ir šiuolaikine įvairių žanrų kūryba, naikinančia ribas ir sienas tarp kultūrų. Festivalis ne tik apjungia poeziją, muziką, dailę ir meninę edukaciją, bet ir vienija skirtingų regionų ir valstybių meninę patirtį ir kūrybinį potencialą nepriklausomai nuo tautinės ir kultūrinės priklausomybės. Spalio 7-30 d. net trys tarptautinio rusų kultūros ir meno festivalio parodos persikelia į P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus erdves.

 

Nuo spalio 7 d. kviečiame pamatyti Maskvos dailininkų sąjungos, V. Surikovo dailės akademijos abiturientės, dailininkės Elenos Chekhovskajos tapybos darbų parodą „Žavesio pasaulis“ (Rusija), kuri veiks P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje (L. Zamenhofo g. 8) iki spalio 16 d. Menininkė Elena Chekhovskaja, gimusi ir nutiesusi savo menininko kelią Maskvoje, žavi savo aiškia kūrybiška kalba. Jos peizažai pripildyti tapybiškais ir grafiniais elementais, kurie suteikia jaunajai menininkei originalumo.

 

Nuo spalio 17 d. kviečiame pamatyti dailininko Vitalijaus Michailiako tapybos darbų parodą „Žmonių likimai“ (Rusija)skirtą K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, kuri veiks P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje (L. Zamenhofo g. 8) iki spalio 22 d. Savo darbuose dailininkas vaizduoja kasdieninį paprastų kaimo žmonių, mokančių gyventi, mylėti ir vertinti kiekvieną gimtosios žemės kampelį, gyvenimą ir buitį. Spalio 22 d., trečiadienį, 16.00 val. vyks susitikimas su autoriumi ir edukacinė programa.

 

Nuo spalio 23 d. kviečiame pamatyti dailininkės Nadeždos Kolesnikovos tapybos darbų parodą „Miesto motyvai“ (Latvija), kuri veiks P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje (L. Zamenhofo g. 8)iki spalio 30 d. Parodoje bus eksponuojami miesto peizažai, atveriantys miesto aplinkos ir architektūros ypatybes, panoraminius miesto ir kvartalų vaizdus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad dailininkės darbai nutapyti realistine maniera, bet, pažvelgus atidžiau, matome,  kad jos natiurmortams, peizažams, žmonių siluetams būdinga sudėtinga kompozicinė struktūra bei sunkių spalvinių tonų kaita. Jie skirtingi, kaip ir viena kitą pakeičiančios dienos. Spalio 30 d., ketvirtadienį, 16.00 val. vyks susitikimas su autore bei edukacinė programa.

 

Taip pat maloniai kviečiame į kitus tarptautinio rusų kultūros ir meno festivalio renginius:

 

Spalio 4 d., šeštadienį, 16.00 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje (L. Sapiegos g. 5) festivalį atidarys Kaliningrado filharmonijos orkestro koncertas „Klasika ir dabartis“. Koncerto programoje – garsūs rusų ir pasaulio operinės klasikos kūriniai, ištraukos iš pamėgtų operečių. Gros Kaliningrado filharmonijos pučiamųjų orkestras, kuriam vadovauja Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas, smuikininkas, kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas Aleksandras Andrejevas. Nusipelnęs Rusijos Federacijos artistas, tarptautinių konkursų laureatas Nikolajus Gorlovas (baritonas) atliks didžiųjų pasaulio muzikų A. Schnittke’s, A. Romero, D. Šostakovičiaus kūrinius.

 

Spalio 8 d., trečiadienį, 16.00 val. M. Dobužinskio kultūros centro galerijoje (V. Krėvės pr. 54, Kaunas) atidaroma menininkių iš Maskvos R. Bybinos, I. Tkačiovos ir N. Vodianovos tekstilės darbų patchwork siuvimo technika paroda „Skiautinių istorijos“. Ši paroda atskleis skiautinių grožį ir įvairovę, leis pasidžiaugti rankų šiluma alsuojančiais darbais, kuriuose užburiančios geometrinės formos persipina su spalvingų raštų gausa.

 

Spalio 14 d., antradienį, 16.00 val. M. Dobužinskio kultūros centro galerijoje (V. Krėvės pr. 54, Kaunas) atidaroma dailininko Aleksejaus Slusar tapybos darbų paroda „Miestai ir žmonės“ (Čekija). Autorius dalyvavo daugelyje personalinių ir grupinių parodų ne tik Prahoje bet ir JAV, Kanadoje, Europoje. Dailininko paveikslai originaliai sukomponuoti, ekspresyvūs, pilni gyvybės, ryškūs spalviniu ir emociniu požiūriu.

 

Spalio 22 d., trečiadienį, 16.00 val. M. Dobužinskio kultūros centro galerijoje atidaroma iš Baltarusijos kilusio ir Lietuvoje gyvenančio dailininko Viktoro Šatunovo iliustracijų paroda „Guliverio kelionės“.  Parodoje bus pristatytos reprodukcijos iš serijos „Guliverio kelionės“, t.y. iliustracijų iš žinomos Džonatano Svifto trilogijos apie Guliverį kopijos. Savo darbuose dailininkui-iliustratoriui pavyko perpasakoti vaikams sudėtingą Džonatano Svifto tekstą originaliose iliustracijose. Dailininko knygos buvo leidžiamos įvairiuose pasaulio šalyse. Taip pat vyks knygos „Guliverio kelionė į skraidančią salą“ prezentacija.Data: 04.10.2014 - 31.10.2014
Vieta: Kaunas, Lietuva

Atgal